ЕКСКЛУЗИВНО: Притворениот пратеникот Крсто Мукоски доживеал инфаркт, итно префрлен на Кардиологија!

ЕКСКЛУЗИВНО: Притворениот пратеникот Крсто Мукоски доживеал инфаркт, итно префрлен на Кардиологија!


Крсто Мукоски, еден од шестемина притворени пратеници за настаните од 27 април, претрпел инфаркт и итно е префрлен од истражниот затвор во Шутка на Клиника за кардиологија, изјави за ИнфоЦентар.Мк, вработен во Истражниот затвор

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Вевчани и татко на четири малолетни деца, кому Собранието му го одзеде имунитетот, Обвинителството го товари за „терористичко загрозување на уставниот поредок и на безбедноста“ како дел од групата од 36 лица. ИнфоЦентар се обидува да стапи во контакт со Директорот на Кардиологија но истиот не крева телефон.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно