„ЕФТИНО“: 3,7 милиони долари за една ноќ со Меган Фокс!

„ЕФТИНО“: 3,7 милиони долари за една ноќ со Меган Фокс!


Годината е 2014-та. Кинески бизнисмен одлучил да се довери на агенција за придружба, базирана во Сиднеј, за да добие една ноќ со Меган Фокс, супермоделот Кендис Сванопел и манекенката Јанг Инг.

Откако пренесува износ од 2 милиони фунти или скоро 4 милиони американски долари, се испоставува дека девојките за придружба не се токму оние за кои тој платил.

Воопшто не.

Случајот стана познат по објавувата на австралиското издание на „Sunday Telegraph“. Весникот тврди дека кинески бизнисмен, кој побарал анонимност, ќе поднесе тужба против австралиската фирма која обезбедува придружба.

Човекот сака износот, кој го дал, да му се врати. Покрај тоа, тој ќе тужи за прекршување на договорот, измама и подведувачко однесување, како и за корист од неговите финансиски ресурси.

Покрај тоа, мажот ќе побара да му биде вратена и првичната рата од 24 илјади долари, што ја платил за да може да биде примен во клубот, каде ќе си нарача придружба.

Откако бил примен, тој постепено пренесувал транши од по половина милион долари за да се искористи од услугите на топзвездите од Холивуд и модната писта: Меган Фокс, Кендис Сванопел и Јанг Инг. Но, моментот, во кој требал да се сретне со актерката и моделите, така и не настапил.

Изданието вели дека во време кога кинескиот бизнисмен ги пренел парите на агенцијата, Меган и Кендис биле во брак. Друг прекор, упатен до анонимниот човек е дека е повеќе од наивно да мисли дека може да искористи ѕвезди од таква големина. Затоа, од самиот почеток, неопходно е да се пристапи со потребниот скептицизам за оваа „агенција“ и за услугите што ги нуди.

Новинарката од „VT.CO“, која го следи случајот, Неса Хумаун вели дека пред да пренесеш толку многу пари, подобро е да платиш, за да направиш истражување на кого ги даваш.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно