Џенифер Лоренс е оскаровка со основно образование

Џенифер Лоренс е оскаровка со основно образование


Џенифер Лоренс во интервјуто за Си-би-ес открила дека поради глумата се откажала од училиштето кога имала само 14 годни, како и дека поради тоа нималку не жали.

Таа првпат се појави во ситкомот „Шоуто на Бил Енгвал“, но отскочна штица и била улогата на Ри во филмот „Винтерс боун“ во 2010 година.

Добитничка е на наградите Оскар и Златен глобус, но училиштето и понатаму и е на крајот на паметот…

– Се борев низ училиштето, бидејќи никогаш не сум се чувствувала премногу паметна. Но, додека го читам сценариото се чувствувам сосема поинаку. Тоа беше дел од мојот мозок за кој не знаев ниту дека постои. Дел каде сум се чувствувала сигурно и сум имала самодоверба, и не сакав тоа да го потрошам – истакнала Лоренс.

Таа додала и дека технички не поседува ниедна училишна диплома, како и дека самата себе се едуцирала сите овие години.

– Сакав сама да го истражам сопствениот пат. Најдов што сакам да работам и не дозволував ништо да застане на патот на тоа. Дури и пријателите, долги низа години, не ми беа толку важни како мојата кариера откако наполнив 14 години – заклучила Лоренс.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно