Џафери: Ни на свадба не одам непоканет, а не па на преговори за името

Џафери: Ни на свадба не одам непоканет, а не па на преговори за името


Џафери не добил покана за преговорите за името и координативната средба што се одржа во саботата за предлозите на посредникот Метју Нимиц .

Ова денеска го кажа собранискиот спикер кој посочува дека ниту барал, ниту бара да го викнат некаде. 

Џафери вели дека може да се оди на свадба непоканет, ама тој не одел ниту таму.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно