Dont speak English-taxist

Dont speak English-taxist


Владата на денешната седница почнала постапка за укинување на обврската таксистите да имаат меѓународен сертификат за познавање англиски јазик.

Владата е против поскапувањето на цената на водата и ќе и предложи на Регулаторната комисија да ја преиспита оваа одлука.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно