Додека Рамос имаше зорт.Модриќ блескаше.(Видео)

Додека Рамос имаше зорт.Модриќ блескаше.(Видео)


На натпреварот против Неимар, покрај Роналдо, блескаше и Лука Модриќ кој одигра маестрално,

Реал Мадрид викендов победи на гостувањето кај Еибар (1:2) со двата гола на Кристиано Роналдо.

Натпреварот го одбележа Серхио Рамос кој во еден момент го напушти теренот и замина во ВЦ по физиолошка потреба.

Меѓутоа, на овој натпревар блескаше и Лука Модриќ кој одигра маестрално, а некоку негово потези дефинитивно се за на најавна шпица.

Додека Рамос какаше, Хрватот во неколку наврати ги праќаше играчите на Еибар „по бурек“

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно