Добиле ќотек од четворица откако ги приметиле како крадат пијалоци од сендвичара

Добиле ќотек од четворица откако ги приметиле како крадат пијалоци од сендвичара


Двајца другари рано наутро биле нападнати од 4 непознати лица во седнвичара на улица Никола Карев во Скопје.

Двајца другари рано наутро биле нападнати од 4 непознати лица во седнвичара на улица Никола Карев во Скопје. „Тие седеле на маса и забележале како непознатите лица сакале да крадат пијалоци од фрижидерот и ги предупредиле дека тоа не е во ред. Веднаш потоа лицата дошле до нив и физички ги нападнале“, стои во билтенот на МВР.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно