Дибидус голи по улиците на Њујорк

Дибидус голи по улиците на Њујорк


Група голи модели обоени од глава до пети прошетаа по ладните улици на Њујорк како дел од Polar Bear Paint, традиционалното хуманитарно случување.

Моделите се нацртани во студио на Тајм Сквер и излегоа надвор на ниска температура и силен дожд.Организаторот, Енди Голуб, вели дека моделите „ за малку ќе донесеа сонце“ со себе.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно