Де Геа останува во Јунајтед за фантастична плата

Де Геа останува во Јунајтед за фантастична плата


Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид де Геа ќе го продолжи договорот со клубот за фантастична плата.

Според информациите од Англија, во иднина тој ќе заработува по 400 илјади евра неделно со што ќе стане голман со највисока плата во светот. И покрај тоа нема да биде најплатен во Јунајтед бидејќи тој примат го има Алексис Санчес со 575 илјади евра.

Сепак, Јунајтед со ова ги уништи сите надежи на Реал Мадрид дека може да го донесе Де Геа во своите редови.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно