Дал да се плаче или тагува.Песна на (С)МРТ

Дал да се плаче или тагува.Песна на (С)МРТ


Годинашниот претставник на (С)МРТ на Евросонг, мелодината „Lost and Found“, во изведба на бендот Eye Que, е промовирана.

Музиката и текстот за песната ги напиша фронтменот на Eye Que, Бојан Трајковски, а аранжманот е на Дарко Димитров.

Режисерот на спотот е Јован Коцировски, додека огромен тим бил задолжен за тој да изгледа беспрекорно бидејќи е снимен во еден непрекинат кадар.

Евросонгот 2018. ќе се одржи во Лисабон.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно