Да се испланира сопствениот погреб

Да се испланира сопствениот погреб


Британскиот актер Иан Мекелен призна дека веќе го планира сопствениот погреб, како и дека за тоа размислува секојдневно.

Мекелен за лондонски „Метро“ отворено говори за смртта и за плановите за својот погреб, кој според него „ќе изгледа толку добро, што дури и тој посакува да присуствува на него“.

– Би сакал погребот да биде во славенички тон, во театар. Влезот да биде слободен и да дојдат убави луѓе. Па си помислив и „јас би сакал да присуствувам на таков погреб“- потенцира 78-годишниот актер.

Тој додава дека се надева на можност да организира проба на погребот, пред навистина да почине.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно