Черлиз за потребите на улогата се здебели 15 килограми

Черлиз за потребите на улогата се здебели 15 килограми


Една е од најубавите, и највредните актерки, која е позната и по совршено извајаното тело.Во топ форма беше за “Атомска русокоса“, а за хумористичната драма “Тали“ Черлиз Терон, мораше да се здебелее за 15 килограми.

Јужноафриканската актерка од април ќе ја гледаме во улогата на мајка на три деца, која хрнично е уморна и повеќе неможе да се носи со предизвиците на мајчинството и ќе ангажира ноќна дадилка. Официјалниот видеоклип се појави, а Черлиз уште еднаш направи голема преобразба за улогата.Пред 15 години го промени изгледот за филмот “Чудовиште“ за која доби вкупно 17 награди вклучувајќи Оскар.Таа призна дека овој пат симнувањето на килограмите и одело потешко од порано. 

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно