Босанската полиција уапси Македонец кој се бара за убиство

Босанската полиција уапси Македонец кој се бара за убиство


Македонец кој се бара за убиство е уапсен при обид да влезе во Босна и Херцеговина.

Службениците на Единицата за гранична полиција Вишеград вчера го привеле 43-годишниот Н.Б., државјанин на Република Македонија, поради кривично дело „убиство“, соопшти граничната полиција.

Тој бил задржан при контрола при обид за влез во Босна и Херцеговина на меѓународниот граничен премин „Увац“. Според најавите, тој денеска ќе биде предаден на надлежните органи.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно