Благајник во Банка ја олеснувал тешката каса на банката

Благајник во Банка ја олеснувал тешката каса на банката


Самостоен соработник во благајна, во повеќе наврати, од паричните средства кои му биле доверени, противправно присвоил вкупен износ од 4.143.306 денари

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против Д.М.(33) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело затајување и кривично дело фалсификување или уништување деловни книги. Како што информираа од полицијата во временскиот период од 31 јануари 2017 до 19 февруари во експозитура на банка во Скопје, пријавениот како самостоен соработник во благајна, во повеќе наврати, од паричните средства кои му биле доверени, противправно присвоил вкупен износ од 4.143.306 денари

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно