Банкомат разнесен со експлозив

Банкомат разнесен со експлозив


Во хрватскиот град Карловац, крадци кренале во воздух банкомат, поставувајќи експлозив на неговата предна страна .

Банкоматот е разнесен, а тие избегале со пленот од него.

Експлозијата се слушнала во поголем дел од градот. Банкоматот и припаѓал на ,,Карловачка банка“.  Засега не е познато колку пари имало во банкоматот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно