Баерн го сака Бејл

Баерн го сака Бејл


Во шпанските медиуми се појави сензационална информација дека Баерн Минхен покажува силен интерес за ѕвездата на Реал Мадрид, Герет Бејл.

Денес еминентниот германски весник „Билд“ го потврди интересот на Баварците за Герет Бејл, но прецизираше дека трансферот сигурно нема да се случи оваа зима, бидејќи Велшанецот сигурно ќе остане на „Сантиаго Бернабеу“ до крајот на сезоната.

Како што е познато Бејл веќе подолго време има проблем со повреди, па раководството на „кралскиот“ клуб нема да се противи на негово заминување и веќе бара негова замена.

И самиот Бејл сака да ја промени средината, па иако преферира да се пресели во Премиер лигата, сепак Минхен е инетерсна опција која сигурно нема да ја одбие.

Наводно Баварците се спремни да понудат 100 милионин евра за неговиот потпис, па останува да видиме дали таа сума ќе ги задоволи апетитите на „кралевите“.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно