Автомобил удри седумгодишно дете во Студеничани

Автомобил удри седумгодишно дете во Студеничани


Патничко моторно возило „Фолксваген пасат“ со италијански национални ознаки управувано од Р.А. (35) од Скопје завчера во Студеничани удрило во седумгодишно дете, соопшти МВР.

Детето со истото возило бил пренесено во Градската општа болница “Св. Наум Охридски“. 

Од страна на лекар му била констатирана тешка телесна повреда и било задржано на натамошно лекување. Извршен е увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно