Автобус удри во излог од продавница кај село Мусинци

Автобус удри во излог од продавница кај село Мусинци


Автобус кој сообраќал на релација Мусинци – Битола утрово удрил во излог од продавница, нема повредени лица.

Според неофицијалните информации до кои дојде ТВ Орбис, се работи за автобус кој требало да ги транспортира учениците од околните села Мусинци, Мојно, Добрушево до средните училишта во Битола. 

Од СВР Битола ја потврдуваат информацијата за несреќата. Првичните неофицијални информации велат дека причина за несреќата е замрзнатиот и лизгав коловоз.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно