Аура го нападна Хесе: Имаш време да пиеш и да се е..ш, но не и да се грижиш за својо

Аура го нападна Хесе: Имаш време да пиеш и да се е..ш, но не и да се грижиш за својо


Поранешната партнерка на Хесе Родригез – Аура Руиз, минува низ тежок период од животот, бидејќи здравјето на нејзиното дете е сериозно загрозено.

Нејзините нерви очигледно се при крај и таа уште еднаш не се замисли да упати грди зборови кон поранешниот на социјалните мрежи. Во случајот таа повторно го обвинува дека не обрнува доволно внимание на својот син Ниан, и наместо тоа ужива на одмор на плажа. 

„Додека јас поминувам ден и ноќ, грижејќи се за моето бебе, неговиот татко ужива во слободното време на Канарските Острови. Аплауз, куче без срце“, напиша Аура во „Инстаграм“ и додава: „Додека ти си поминуваш добро овие два дена, твојот син е во опасност. Немам зборови да опишам каков си, нема да молчам. Нека целиот свет разбере каков си“. Аура не застана таму и отиде уште подалеку во обвинувањата: 

„Плаќаш летови на разни госпоѓи кои ги е..ш, но не плаќаш, за да дојдеш да го гледаш Ниан? Плаќаш хотели за своите девојки но не плаќаш за хотел каде што можам да се одморам и не ти е гајле за твојот син? Имате време да пиеш, пушиш и е..ш, но не и да дојдеш до болница?“, продолжува таа. 

„На два часа пат си до својот син, но наместо да дојдеш да го пазиш ти леташ четири часа со авион, за да пиеш со твоите пријатели? Ти не заслужуваш ништо во овој живот, НИШТО“, завршува риалити ѕвездата. Ако некој не ја познава Аура, погледнете ја подолу во фотографиите:

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно