Американец тепал полицаец во Обвинитлеството

Американец тепал полицаец во Обвинитлеството


Во холот на Основно јавно обвинителство вчера околу 15 часот по кратка вербална расправија О.С.А.(54) од САД физички нападнал полициски службеник, информираат од МВР.

Во 17:10 часот, од страна на полициски службеници лицето е приведено и задржано во Полициска станица Центар за понатамошна постапка.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно