Аки Рахимовски доживеа мозочен удар.Концертите на Парни Ваљак откажани

Аки Рахимовски доживеа мозочен удар.Концертите на Парни Ваљак откажани


Информацијата е објавена на официјалните Instagram и Facebook профили на хрватскиот бенд.

Драги наши, за жал, принудени сме да ги откажеме сите концерти до понатамошно известување. Аки Рахимовски има помал мозочен удар, и иако сега се чувствува подобро, тој треба да мирува и да се фокусира на опоравување некое време. Ние сме многу сериозни во врска со нашата работа и нерадо ги разочаруваме илјадниците од вас кои се радуваат на претстојните концерти, но здравјето на Аки сега е на прво место. Ви благодариме на разбирањето и ве повикуваме на нашиот Аки да му испратие љубов и позитивна енергија да се врати посилен” – стои во официјалното известување на групата Парни Ваљак на ФБ.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно