8 загинаа, а 58 лица се повредени

8 загинаа, а 58 лица се повредени


Најмалку осум лица загинаа при воздушен напад на коалицијата предводена од Саудиска Арабија врз зграда на полицијата во Сана, која е под контрола на бунтовниците, тврдат јеменските Хути бунтовници.

Како што наведуваат, меѓу загинатите во нападот е едно дете, додека 58 се повредени.

Според официјални безбедносни лица и очевидци, повеќето од загинатите се цивили. 

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно