50 лица умреа од алкохол

50 лица умреа од алкохол


Скандал и трагедија во Индонезија.Речиси 50 луѓе го загубија животот за една недела во западниот дел на Индонезија, како последица од труење со илегално произведен алкохолен пијалак.Жртви има и во главниот град Џакарта.

Поради високите даноци на алкохолот во Индонезија, каде живее главно муслиманско население, сѐ повеќе е распространет црниот пазар меѓу сиромашните жители.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно