350 возила вредни 40 милиони фунти

350 возила вредни 40 милиони фунти


Бизнисменот Роџер Дадинг ја собра најголемата збирка олдмобили во Велика Британија од 350 возила вредна 40 милиони фунти

Љубовта на мултимилионерот кон автомобилите почнала кога бил тинејџер, кога татко му купил Morris Minor од 1952 година.

Иако автомобилот достигнува брзина од само 65 милји на час, Дадинг се гордее со моделот на кој ја изградил збирката. Тој исто така има и импресивна збирка моторцикли во која спаѓаат и единствените модели на Bentley.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно