18-годишна девојка сосила однесена од дома пред мајка и

18-годишна девојка сосила однесена од дома пред мајка и


Вчеравечер во 19.45 часот во полициската станица Тетово, Ф.С. (39) од Скопје, со привремен престој во Тетово, пријавила дека истиот ден од нивниот дом насилно била земена нејзината 18-годишна ќерка.

Според пријавата околу 19 часот кај неа дома дошол Д.К. (38) од Тетово и насилно ја земал нејзината ќерка Е.С. (18). Таа се обидела да го спречи во намерата, но Д.К. ја удрил два пати по главата, ја внел Е.С. во неговото возило и ја однел кај него дома. 

По преземени мерки, Д.К. и Е.С. биле пронајдени и однесени во СВР Тетово. За настанот е запознаен Јавен обвинител. 

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно