15 пати му зарил нож на татка си

15 пати му зарил нож на татка си


Во самиот центар на Белград син го убил својот татко Б.Љ. (79), јавуваат српските медиуми. Според првичните информации, пронајдено е тело со повеќе од 15 убоди и пределот на градите и грбот.

Осомничениот за овој настан е неговиот син Р.Љ. (37), кој по убиството повикал пријател и му кажал што се случило.

Според неофицијалните информации, осомничениот е наркоман на лекување и тој бил уапсен во станот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно