13 ДНК тестови за да знае кој е таткото на бебето

13 ДНК тестови  за да знае кој е таткото на бебето


Џесика Х. Кокбрн е 19 годишна студентка од Колумбус, која наводно имала сексуални односи во една вечер со 13 членови од тимот на Охајо Стејт Бакејс. Моментално ова е скандалот кој ја шокираше пошироката американска јавност.

Имено, 19 годишната Џесика останала бремена и сега бара да направи 13 ДНК тестови со цел да дознае кој е таткото на бебето. 

"Ја научив мојата лекција. Верувам дека имам сè што е потребно за идна мајка", изјавила на суд и додала дека доброволно имала секс со сите од нив.

Судијата нагласил дека девојката, иако таа ноќ постапила неодговорно, има право да знае кој е таткото на нејзиното бебе.

Секретарот на тимот не сакал да коментира за овој скандал.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно