101 се самозапали во знак на револт

101 се самозапали во знак на револт


Се запали автомобил марка „Застава 101“ додека се движеше по улицата кај Јаја паша во Чаир.

Пожарот е набрзо изгаснат со противпожарни апарати. Нема повредени во инцидентот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно