Суспендирани дури 19 фудбалери на Спортинг Лисабон

Суспендирани дури 19 фудбалери на Спортинг Лисабон


Поразот од Атлетико Мадрид донесе големи потреси во редовите на Спортинг Лисабон чии фудбалери го бојкотираа тренингот по неумерените критики од претседателот Карваљо.

Како одговор на ова, фудбалерите вчера решија да штрајкуваат и испратија заедничко соопштение преку социјалните мрежи.

На Бруно де Карваљо не му се допадна ова, па тој суспендираше 19 фудбалери, помеѓу кои и нашиот Стефан Ристовски.

Покрај Стефан Ристовски, суспендирани се уште и Руи Патрисио, Вилијам Карваљо, Бруно Фернандеш, Батаља, Пичини, Паљиња, Коатес, Акуња, Желсон, Поденсе, Бруно Сесар, Монтеро, Брајан Руиз, Рубен Рибеиро, Рафаел Леао, Думбија, Вендел и Коентрао.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно