Судир меѓу авион и хеликоптер во Германија, четворица загинати

Судир меѓу авион и хеликоптер во Германија, четворица загинати


Четири лица загинаа во судир на мал авион и хеликоптер, северозападно од Штутгарт, соопшти полицијата.

Несреќата се случила во Филипсбург, на оддалеченост на околу 100 километри од Штутгарт. 

Засега полицијата не дава повеќе детали за несреќата.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно