Смрт од инсектицид

Смрт од инсектицид


Во Полициската станица Радовиш, Д.Р. (73) пријавил дека на поткровјето на фабрика на ул. „Св.Спасо Радовишки“ го пронашол безживотното тело на неговиот син Д.Ц. (48).

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Радовиш. при што било констатирано дека смртта настапила како последица од труење со инсектицид.Со согласност на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството за погреб.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно