Случајно седнал на уличното пијано и го направил најдобриот кавер на ,,Say Something"

Случајно седнал на уличното пијано и го направил најдобриот кавер на ,,Say Something


На улиците на Кобург во Канада случајно поминувал еден повозрасен човек и седнал на уличното пијано да отсвири неколку ноти.

Но, не само што ја отсвирел, туку и ја отпеал една од најдобрите кавер верзии на песната „Say Something“, која досега е препеана од многумина. Ја пее со целосна смиреност, внесеност и професионалност како да се наоѓа пред огромна публика. Со толку многу чувства и прекрасната боја на гласот воодушевува и прави да посакате да го слушате одново и одново.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно