Шварценегер излезе од болница

Шварценегер излезе од болница


Ѕвездата на акционите филмови и поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер по операцијата на срцето се врати дома.

Како што соопштина Твитер Даниел Кечел, неговиот портпарол, актерот е во добра состојба.

– Јас сум назад, се вратив – изјави поранешниот шампион во бодибилдинг кога се разбудил по операцијата.

Ѕвездата на „Payer“,„Predator“ и „Total Recall“ по излегувањето ос болница напиша: Точно, јас сум назад, алудирајќи на познатата реплика од „Терминатор“.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно