На богослужба со тротинет

На богослужба со тротинет


Велигденско шоу направи грчкиот свештеник, а на Фејсбук страната објавил Стаматис Краунакис.

По повод големиот христијански празник во еден грчки храм, поп во долга бела мантија со тротинет влетал во црквата и почнал да прави кругови околу насобраните луѓе, додека зад него трчале останатите свештени лица.

Лани вирално стана видеото на друг грчки поп кој  во скок делеше грчкиот свештеник Христофорос, во црква на грчкиот остров Хиос. Тој во лет им делеше ловорови лисја на присутните, и го доби името „летачки свештаник“.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно