Кој ако не Бате Геле, да биде главна ѕвезда

Кој ако не Бате Геле, да биде главна ѕвезда

23 Мај, 2018

Ангел Зафировски биографот на Никола Груевски и Сашо Мијалков, во негов препознатлив стил уште од времето кога беше церемонијал мајстор на натпреварите на Брегалница, падна на тревата и за него дојде брза помош

Нови протести на албанската опозиција

Нови протести на албанската опозиција

23 Мај, 2018

Албанската опозиција во целост ја бојкотира работа на собранието и собраниските комисии, а в сабота најави протест на кој ќе побара оставка на министерот за внатрешни работи, Фатмир Џафај, поради, како што се вели, вмашаност на неговото семејство во

Париз врие од насилни протести

Париз врие од насилни протести

23 Мај, 2018

Најмалку 17 лица беа уапсени во Париз вчера за време на масовните протести организирани да го искажат несогласувањето со реформите на францускиот претседател Емануел Макрон.

Сакал да тепа полицаец,па ќе се гледа со судија

Сакал да тепа полицаец,па ќе се гледа со судија

23 Мај, 2018

Првопријавениот физички го нападнал полицискиот службеник, а второпријавениот и третопријавениот ги спречувале полициските службеници во вршењето на службените дејства со цел да му овозможат на првопријавениот да избега

Анчелоти, де ваму де таму,ајде во Наполи

Анчелоти, де ваму де таму,ајде во Наполи

23 Мај, 2018

Како што откриваат италијанските медиуми, ерата на Маурицио Сари во Наполи е завршена, а тимот од под Везув во иднина ќе биде предводен од трофејниот стратег Карло Анчелоти.